درباره مولف

امیرحسین کمالی هستم از دوران راهنمایی بود که به فتوشاپ و گرافیک علاقه مند شدم ولی برخلاف علاقه ای که داشتم دبیرستانمو با رشته تجربی تموم کردم ، همون دوران بود که من از فتوشاپ درآمد داشتم بدون هیچ کاره خاصی که این باعث میشد من بیشتر و بیشتر از فتوشاپ لذت ببرم واسه همین در انتخاب رشته دانشگاهیم دقت کردمو مهندسی کامپیوترو انتخاب کردم.

چرا حالا کامپیوتر؟

چون به نظرم خیلی رشته کاملی هستش هم به شما کار با نرم افزار هارو یاد میدن (که اون نرم افزار های گرافیکی هم که من علاقه داشتم جزو اونها بود ) و هم ساخت اونو !  (البته در حد آشنایی 🙂 )

چرا تصمیم گرفتم پرواز گرافیک رو ایجاد کنم؟

اوایل سال 96 بود که من به صورت اتفاقی یک کتاب الکترونیکی نوشتم به اسم صفر تا صد کسب درآمد از گرافیک اونو در یک یا دوتا سایت دانلود کتاب آپلود کردم به صورت رایگان ! و اصلا فکر نمیکردم که حتی کسی این کتابو بخونه ! ولی نتیجه عالی بود ! بیش از 10هزار بار این کتاب دانلود شده بود ! اصلا باورم نمیشد که یک کتاب 23 صفحه ای انقدر ازش استقبال بشه.

ولی حالا چرا پرواز گرافیک ایجاد شد؟

شاید شما هزاران آموزش گرافیک دیده باشید مثل آموزش تایپوگرافی ، آموزش طراحی کارت ویزیت ، آموزش طراحی لوگو و …. ولی کدوم یک از آموزش ها به شما یاد دادن که چجوری از اون موضوع درآمد کسب کنید !!! نه اینکه آموزش دادن بد باشه ، نه ! ولی به تنهایی کافی نیست ! طراح های خیلی عالی و حرفه ای درسطح جهانی وجود دارند ولی شاید هیچ درآمد خوبی از این تخصصشون ندارند.

چرا ؟ چون هیچ آموزشی ندیدند فقط یه سری اصول بهشون اموزش داده شده که مثلا چجوری طراحی انجام بدند ولی هیچکس بهشون نگفته چجوری از این درآمد کسب کنند و باید با تلاش زیاد و آزمون و خطاهای متعدد به یک درآمد ثابتی برسند.

راستش رو بخواین من هم ازاین جریان مستثنی نبودم ! من هم یه تخصص مثل فتوشاپ بلد بودم ولی نمیدونستم چجوری ازش پول دربیارم و فکر میکردم باید صبح تا شب برم یه شرکت تبلیغاتی زیر دست یه سری آدم که هیچی از گرافیک سر در نمیارن و فقط به دنبال سود خودشون هستند کار میکردم و با حقوق 100 هزارتومن آره درست شنیدید 100 هزارتومن!

شاید گدایی میرفتم بیشتر درمیاوردم ! یه روز بعد 12 ساعت کار تو اون شرکت به مدیر شرکت مراجعه کردم واسه افزایش حقوق ولی با برخورد تند ایشون مواجه شدم که گفتند مگه پشت یه میزنشستن و با فتوشاپ چنتا کلید زدن ! افزایش حقوق داره و همینی که هست نمیخواین خوش اومدین.

از اون شب تصمیم گرفتم از اون شرکت بیشتر پول دربیارم خیلی خیلی سخت بود ولی بعد از چند وقت درآمدم خیلی بیشتر از اون شرکت شد ! و هدف دیگه ای که داشتم این بود که تجربیاتم رو دراختیار طراح های دیگه هم قرار بدم که بتونن واسه خودشون درآمد عالی داشته باشند اون هدف امروز پرواز گرافیک هستش.

اگر شما هم فکر میکنید که میتونید به طراح های دیگه کمک کنید با آموزش هاتون در قسمت ارتباط با ما با من ارتباط برقرار کنید ، ممنون.